یادداشتهای قاسم بهرامیان

یادداشتهای قاسم بهرامیان
دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

کانال شخصی در تلگرام

ارتباط با مدیر وبلاگ در تلگرام

صفحه در اینستاگرام

آخرین نظرات
پیوندها
بایگانی

نکته هایی از یک دیدار/5: و اما انتقادهای منصفانه

دوشنبه, ۶ شهریور ۱۳۹۱، ۰۶:۲۱ ق.ظ
و اما انتقادهای منصفانه. البته برای یک جماعتی نیازی به برجسته کردن انتقادها و تدکرات رهبری خیلی لازم نیست، چون سنسورهای آنها درمورد بیانات رهبری حتما این موارد را رصد کرده است، بر خلاف نیمه اول بیانات ایشان که در تعریف و بیان نقاط قوت دولت بود.

تذکرات رهبری به دولت:

1- بررسی قوّتها و ضعفها و برطرف کردن آنچه مایه‌‌ى عقب‌‌ماندگى‌‌ها و ضعفهائى شده که در جامعه و در زندگى مردم هم مشهود است.

2- شما در حال مواجهه با زورآزمائى قدرتهاى مستکبر هستید که دارند همه‌‌ى توانشان را خرج میکنند، شاید بتوانند شما را به عقب‌‌نشینى و قبول شکست وادار کنند؛ شما هم باید از همه‌‌ى توانتان استفاده کنید تا بتوانید این توهّم باطل ذهن دشمن را به هم بزنید.

3- دولت نهم و دولت دهم شناخته شده به پرکارى، پشتکار و خسته نشدن؛ سعى کنید این حالت را، این سُمعه‌‌ى خوب را تا آخرین لحظات حفظ کنید.

4- حدس تصمیم و نقشه دشمن و اقدام قبل از اجرای تصمیمش.

5- لزوم تمرکز در تصمیم‌‌گیرى‌‌هاى اقتصادىِ قوه‌‌ى مجریه و هماهنگی بین بخشهای مختلف دولت.

6- توسعه استفاده از ظرفیتها و افراد خارج از تشکیلات دولت.

7- توجه کنید که این تلاش فراوانى که دارید انجام میدهید، با کیفیتِ خوب و با عمل کردن به آنچه که میگوئید، همراه باشد؛

8- برطرف کردن مسئله‌‌ى گرانى و کاهش قدرت خرید قشرهاى متوسط و ضعیف جامعه.

9- باید راهى پیدا کنید که نقدینگىِ افزایش‌‌یافته کنترل شود.

10- باید فکرى بکنید براى اینکه به بخش خصوصى توانبخشى بشود؛

11- واقعاً نمیشود ما کار اقتصادىِ درست و قوى بکنیم، اما با مفاسد اقتصادى مبارزه نکنیم؛ ...هم شما مراقبت کنید، هم قوه‌‌ى قضائیه مراقبت کند. به نظر من همکارى قوه‌‌ى مجریه و قوه‌‌ى قضائیه در اینجا یک کار بسیار لازمى است.

12- حمایت از تولید ملى، آن بخشِ درونزاى اقتصاد ماست و به این بایستى تکیه کرد. ...باید به فکر واحدهاى متوسط و کوچک باشید؛ اینها خیلى مهم است، اینها در زندگى مردم تأثیرات مستقیم دارد.

13- باید منابع ارزى را درست مدیریت کرد. ...یک تصمیم قاطع گرفته شود، روى آن تصمیم پافشارى شود و مسئله را دنبال کنید.

14- یک مسئله هم در اقتصاد مقاومتى، مدیریت مصرف است. ...در گزارشهاى شماها من خواندم، حالا هم بعضى از دوستان اظهار کردند که دولت درصدد صرفه‌‌جوئى است و میخواهد صرفه‌‌جوئى کند؛ بسیار خوب، این لازم است؛ این را جدى بگیرید.

15- دوستان مسئول در دولت که کارشان به این بخش ارتباط پیدا میکند - چه وزارت صنعت و معدن و تجارت، چه وزات علوم - به این مسئله‌‌ى شرکتهاى دانش‌‌بنیان بپردازند و گلایه‌‌هاشان را بشنوند و آنها را برطرف کنند. زمینه‌‌ى بسیار خوبى است. ما استعدادهاى برجسته‌‌اى داریم که میتوانند در این مورد کمک کنند.

16- مسئله‌‌ى وحدت و انسجام ملى هم به نظر من چیز خیلى مهمى است؛ ...ما باید همه یک حرف بزنیم. مسئولین باید جهتگیرى‌‌ها را دقیق و منطبق بر یکدیگر قرار بدهند؛ این به عهده‌‌ى همه است. تقصیرها را هم گردن یکدیگر نیندازیم.

17- در زمینه‌‌ى فرهنگ من یک جمله عرض بکنم: به کارهاى سطحى نباید اکتفاء کرد. به کارهاى عمیق‌‌تر، کارهاى بنیانى‌‌تر، کارهائى که از یکى‌‌شان دهها کار صادر میشود و نشئت میگیرد، توجه کنید. من یک وقتى نسخه‌‌اى از آن کارهاى عمیقِ لازم را به آقاى رئیس‌‌جمهور دادم؛ همانها باید دنبال شود و باید دنبال میشد. در باب فرهنگ باید بشدت مراقبت شود که ما به «فرهنگ مهاجم» کمک نکنیم. فرهنگ مهاجم خطرناک است.

18- دیپلماسى ما باید با روحیه‌‌ى انقلاب همراه باشد - یعنى اسلام انقلابى - این است که به ما بُرش میدهد. امروز ملتهاى منطقه از جمهورى اسلامى خوششان مى‌‌آید، به خاطر موضع مستقل اسلامىِ شجاعانه‌‌اش؛ این باید محفوظ باشد.

19-  از این حوادث منطقه هم باید حداکثر بهره گرفته شود به نفع اهداف انقلاب. ...بلاشک شما بدانید؛ آمریکا و صهیونیسم - نه فقط دولت صهیونیستى، بلکه تشکیلات قوى و فعال و پرنفوذ صهیونیسم در دنیا - حالاحالاها نخواهند توانست خودشان را از آسیبهاى این حرکت عظیمى که اتفاق افتاد، نجات بدهند.

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=20831
  • قاسم بهرامیان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی